AKCJA WIELKOPOSTNA
Z okazji rozpoczynającego się okresu Wielkiego Postu Instytut Ks. Piotra Skargi przesłał do swych Przyjaciół prawie 300 tysięcy egzemplarzy książeczki pt. Wielki Post oraz specjalne karty na intencje. Wydawnictwo zawiera 40 pokutnych rozważań autorstwa różnych świętych (po jednym na każdy dzień Wielkiego Postu) i może stanowić wspaniałą pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt Wielkiej Nocy. Karty z wpisanymi intencjami trafią do sióstr benedyktynek, które dołączą je do intencji swoich codziennych modlitw.
WIZYTA U ŚW. RITY W CASCII
22 lutego br. przedstawiciel Stowarzyszenia i Instytutu Ks. Piotra Skargi przekazał do sanktuarium w Cascii 3750 próśb i podziękowań do św. Rity, nadesłanych przez naszych Przyjaciół w ramach akcji „Św. Rita – patronka spraw trudnych i beznadziejnych”. O godz. 12.00 w tamtejszym sanktuarium rektor sanktuarium, o. Bernardino Pinciaroli OSA odprawił Mszę Świętą w intencjach sformułowanych przez naszych Przyjaciół i Darczyńców. Ojciec rektor udzielił ponadto błogosławieństwa wszystkim, którzy wzięli udział w naszej kampanii.
NOWA „POLONIA CHRISTIANA” JUŻ W SPRZEDAŻY!
Na czym polega powołanie zakonne? Co łączy różne wspólnoty zakonne i monastyczne? Jakie są obecne zagrożenia dla życia konsekrowanego? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań udziela najnowsze wydanie magazynu „Polonia Christiana”! Mateusz Ziomber analizuje rolę, jaką zakony odegrały w historii Kościoła, Marcin Jendrzejczak opisuje najnowsze zagrożenia dla życia kontemplacyjnego, a prof. Grzegorz Kucharczyk tłumaczy, dlaczego każda antychrześcijańska rewolta brała sobie za cel osoby podążające za Chrystusowym wezwaniem do doskonałości. Ponadto, Tomasz Cukiernik przypomina, że użytkowanie wieczyste przechodzi już do historii, ks. Grzegorz Śniadoch radzi, jak dobrze przeżyć Wielki Post, a Jacek Kowalski przybliża niedocenianą dziś mądrość Średniowiecza. Polecamy!
FORMACJA MŁODYCH KONTRREWOLUCJONISTÓW
W dniach 20–24 lutego na terenie ośrodka Instytutu Ks. Piotra Skargi w Zawoi gościli członkowie i sympatycy Krucjaty Młodych. W ramach programu edukacyjnego Młodzi kontrrewolucjoniści wysłuchali wykładów wiceprezesa Instytutu Arkadiusza Stelmacha oraz członka TFP Valdisa Grinsteinsa na temat katolickiej wizji dziejów ludzkości.
NA STRONIE INTERNETOWEJ PROTESTUJ.PL
PUBLICZNE RÓŻAŃCE
W pierwszych miesiącach bieżącego roku Krucjata Młodych zorganizowała publiczne spotkania modlitewne w Warszawie, Białymstoku, Wrocławiu oraz kilkudziesięciu innych miastach całej Polski. Zgromadzeni modlili się w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji, a we Wrocławiu dodatkowo za prześladowanych chrześcijan i w intencji ich krzywdzicieli. Z satysfakcją należy stwierdzić, że w organizację spotkań modlitewnych w większości miejscowości włączyły się lokalne środowiska, najczęściej związane z Fundacją Pro‑Prawo do Życia.
Film o orędziu Fatimskim w kanadzie
W dniach 1–3 marca w Kanadzie, w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga oraz w parafii św. Kazimierza Królewicza w Toronto, odbyły się projekcje filmu Fatima. Orędzie wciąż aktualne, w których uczestniczyło niemal 2 000 Polonusów. W spotkaniach wzięli udział: Jarosław Mańka – reżyser filmu oraz Sławomir Skiba z Instytutu Ks. Piotra Skargi.
Z działalności Klubów „Polonia Christiana”
W ostatnim czasie w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbyły się następujące wykłady:
Projekcje filmów
Premiera filmu Rewolucja totalnej wolności
12 premiera zgromadziła 800-osobową widownię. Na tydzień przed pokazem wszystkie darmowe zaproszenia rozeszły się w trzy godziny. Spotkanie rozpoczęto modlitwą Pod Twoją Obronę, po której przywitał gości wiceprezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, Arkadiusz Stelmach. Po nim o kulisach powstawania produkcji opowiedział twórca filmu. III w warszawskim kinie Wisła odbyła się premiera filmu w reżyserii Jarosława Mańki pt. Rewolucja totalnej wolności.
Dzień później w krakowskim kinie Kijów odbyła się krakowska premiera tego poruszającego obrazu o rewolucji obyczajowej roku 1968.
Niedziela 9 czerwca to dzień, w którym ulicami Warszawy i innych miast Polski przejdą liczne Marsze dla Życia i Rodziny. Wybierz się na jeden z nich z Twoimi bliskimi. Przyprowadź także znajomych! Serdecznie zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie, organizowany 16 czerwca przez Stowarzyszenie i Instytut Ks. Piotra Skargi. Będziemy wspólnie maszerować ulicami miasta św. Stanisława, demonstrując przywiązanie do rodziny zbudowanej w oparciu o tradycyjne wartości.
ZAPRASZAMY!
Przyjdź z rodziną
i przyjaciółmi!
szczegóły na stronie: www.marsz.org
Kocham Boga i ludzi
Pani Zofia Kłakowicz wspiera Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi od 2007 roku. Urodziła się w miejscowości Stary Las koło Głuchołaz w województwie opolskim. Tam należała do parafii pod wezwaniem św. Marcina, w której przyjęła wszystkie sakramenty. Po zawarciu małżeństwa, którego 60. rocznicę będzie obchodziła z mężem w przyszłym roku, przeprowadziła się do sąsiedniego Nowego Lasu, do parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.
– Kocham Boga, kocham ludzi i dobrze mi z tym. W domu urządziłam „kaplicę”: krzyż Trójcy Świętej, figury Boga Ojca, Jezusa Miłosiernego, Jezusa Chrystusa – Króla Polski i naszych rodzin oraz figurę Matki Bożej oraz wielu świętych.
Bóg mnie prowadzi
– Ja jestem tylko po siedmiu klasach szkoły podstawowej. Nie miałam możliwości dłużej się uczyć, bo ojciec był inwalidą, mama była po pobycie na Syberii, a poza mną mieli jeszcze troje dzieci i trzeba było ciężko pracować w polu. To niesamowite, jak Pan Bóg mnie prowadził w moim życiu.
Wraz z mężem ufamy Bogu i Go kochamy. Mamy gospodarkę, hodujemy kury, uprawiamy ziemniaki, owoców się pełno u nas rodzi, robimy przetwory, dzielimy się z ludźmi. Ze zdrowiem już różnie bywa, ale nie dajemy się, a córka Katarzyna nam pomaga. Córka mieszka w Bielsku-Białej, wyposaża apteki i szpitale, otwiera i projektuje ludziom apteki. Ma bardzo dobrego męża.
Maryja otarła moje łzy
– Syn Jan zmarł w tamtym roku. To był bardzo dobry człowiek dla ludzi, znana osoba w powiecie. Był mechanikiem samochodowym, miał swój warsztat i dobrze wykonywał swoją pracę. Jego syn i córka teraz pracują w tym warsztacie.
– W tamtym roku, podczas oktawy Bożego Ciała, w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa pochowaliśmy go, a w tym roku Matka Boża otarła mi łzy, bo akurat w oktawie zaprosiła mnie do Fatimy. Pan Bóg dał, że córka też skorzystała i była ze mną w tym miejscu, bo też bardzo kocha Pana Boga. Uważam, że to była też nagroda z Nieba.
Z Apostolatem w Fatimie
– Przed wyjazdem do Fatimy córka mi mówiła: „Mamuś, to jest jakieś Stowarzyszenie, ty pieniądze dajesz, a dzisiaj świat jest jaki jest; nie byłaś tam, nie wiesz. Trzeba wziąć pieniądze, bo nie wiadomo, jak będzie. Może trzeba będzie za nocleg zapłacić, może za jakieś obiady”. Ona wzięła i ja wzięłam i był kłopot, bo faktycznie, co się okazało – i to nas bardzo zaskoczyło – że wszystko było domknięte, wszystko było zadbane, była bardzo dobra opieka…
Co było dla mnie bardzo fajne, to pierwsze przeżycie, jeszcze w Krakowie, w hotelu, gdy pan prezes bardzo miło nas przywitał, z uśmiechem i serdecznością, słowami: „Szczęść Boże”. To było dla mnie takie piękne!
Na pielgrzymce poznaliśmy pracowników Stowarzyszenia; moja córka dużo z nimi przebywała. Pani przewodnik powiedziała, że taka paczka, jak nasza, to jest mało spotykana. Było pięknie, nie było kłopotów i na wszystko było dużo czasu. Córka dbała o mnie i Bogu dzięki, że była ze mną. Ja wiem, że to był palec Boży i zasługa Matki Bożej.
W Fatimie wychodziłam trochę wcześniej na Mszę Świętą o szóstej rano. Mieliśmy kapłana, z którym dużo rozmawiałam. Zamówiliśmy Mszę Świętą za Stowarzyszenie, za pracowników Stowarzyszenia oraz ich rodziny i ksiądz ją odprawił. Chcieliśmy w ten sposób wynagrodzić i żeby Pan Bóg Wam wynagrodził, Waszym rodzinom i całej organizacji.
Podziękowania
– Dziękuję Bogu Najwyższemu, Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu, a także Matce Najświętszej za wielkie łaski, którymi mnie obdarzyli. Dziękuję, że żyję bez żadnych uszczerbków na ciele. Jestem pewna, że Pan Jezus czuwa nade mną. Jest to znak, że krzyż jest naszą obroną zawsze, a szczególnie na te ostateczne czasy. Za wszystkie łaski i błogosławieństwa dla mnie i całej rodziny serdecznie dziękuję Stwórcy. Twoja cześć i chwała, po wszystkie wieki wieków. Amen. Wdzięczna Twoja służebnica Zofia.
Oprac. JK
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Pragnę podziękować za wszelkie informacje, broszury i książeczki, jakie otrzymuję od Państwa. Najbardziej cieszy mnie wydawane „Przymierze z Maryją”, ponieważ wiele trudnych spraw zostaje przedstawionych w klarowny sposób, wnosi wiele radości, ale przede wszystkim przybliża nam drogę do naszego Ojca. Czasami trzeba wrócić do początku i odnaleźć siebie, a to niełatwe. Wy w tym pomagacie. I róbcie to nadal, bo tego potrzebujemy.
„Przymierze z Maryją” jest początkiem. I z tego zrezygnować nie warto. To moje skromne zdanie, które podyktowane jest szczerą troską o byt „Przymierza…”. Sama jestem w trudnej sytuacji finansowej, dwoje dzieci uczących się poza domem to niemałe koszty. I dlatego z mężem postanowiliśmy ograniczyć wszystko do minimum przez jakiś czas, żeby stać nas było na utrzymanie domu. W dzisiejszych czasach jest to niełatwe zadanie, bo przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do spełniania wszystkich swoich pragnień i zachcianek i nas też to się tyczy. Jednak trzeba wybrać, co w danym momencie jest ważniejsze. Nawet w pewnym momencie rozważaliśmy rezygnację z comiesięcznego datku na rzecz Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, ale moje sumienie by tego nie zniosło, więc nadal będziemy Państwa wspierać finansowo oraz codzienną modlitwą. Proszę Was zarazem o modlitwę za moją rodzinę, by wspólnie umiała przetrwać trudne chwile. Ja nie mogę ofiarować nic poza tym. Zatem bardzo mi przykro, że tak jest, ale z ufnością patrzę w przyszłość i wiem, że będziemy oglądać owoce Waszej działalności. Serdecznie pozdrawiam i polecam Was opiece naszej Matuchny Matki Bożej Rychwałdzkiej.
Dagmara z mężem
Szanowni Państwo
Bardzo dziękuję za Wasz wkład w krzewienie prawd wiary. Pragnę podziękować za otrzymane materiały edukacyjne, które poszerzają moją wiedzę religijną. Życzę Wam błogosławieństwa Bożego i obfitych łask w działalności. Trzeba dbać o to, aby wiara nie wygasła. Szczęść Wam Boże!
Jadwiga
Szczęść Boże!
Dziękuję za prowadzenie tak pięknych i potrzebnych akcji katolickich. W miarę moich możliwości wspieram Was w tym pięknym dziele materialnie i duchowo. Życzę Wam, abyście kontynuowali to dzieło jak najdłużej. Pozdrawiam serdecznie!
Janina z Krakowa
Szanowny Panie Prezesie
Wspominając niedawną konferencję „Czy chrześcijanie są skazani na ewolucję”, chciałbym bardzo podziękować za niezwykłą możliwość uczestniczenia w niej. Jest to dla mnie jedyna okazja do kontaktu na żywo z najwybitniejszymi naukowcami, którzy sami odnaleźli właściwą drogę prawdy, a teraz wskazują ją innym. Takie spotkanie to coś absolutnie bezcennego, co będę wspominał jako najpiękniejsze chwile w moim życiu. Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w to niezwykle ważne przedsięwzięcie.
Te wszystkie dzieła, co zrozumiałe, wymagają poświęcenia oraz wsparcia również finansowego. Chyba wszyscy to rozumieją, widząc przecież efekty Państwa działalności, ale zapewne widzi to również ta druga strona, która robi wszystko, aby to zniszczyć, co jest najlepszym dowodem na właściwy kierunek Państwa działalności. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wszystkie siły, które wiedzą, że tego ewolucjonistycznego matactwa zapewne nie da się już długo utrzymać. Myślę, że właśnie dlatego sam plan zniszczenia musi być doskonały i właśnie dlatego postanowiono uderzyć w korzenie, czyli członków Państwa organizacji, tak, by nie mogli wesprzeć dalszego rozwoju tych dzieł.
Rozwiązania, które obecnie wdraża się w firmach produkcyjnych, to kierunek dokładnie wskazany przez śp. Pana Krzysztofa Karonia w polecanym przez niego filmie „Amerykańska fabryka” – dostępnym na Netflixie. Plan, który przygotowany jest krok po kroku dla wszystkich narodów. Myślę, że dlatego choć chcielibyśmy ogromnie pomóc dalszemu rozwojowi Państwa działalności, to będzie to coraz trudniejsze.
Rozwój Państwa wszechstronnej działalności na polu wiary – (by wspomnieć choćby o Apostolacie Fatimy czy piśmie „Przymierze z Maryją”), historii, polityki, prawa – Ordo Iuris, nauki – „Polonia Christiana” i informacji – PCh24.pl, Klubie Przyjaciół, to wszystko z dumą przypomina mi, że jestem Polakiem, a moi bracia i siostry, twórcy tych pięknych dzieł, przypominają mi o właściwej postawie moralnej.
Temat ewolucji inspirował mnie, odkąd pamiętam. Brakujące ogniwo, które „na pewno jest” i „niebawem wam go ukażemy”, to temat flagowy wszystkich „naukowych czasopism”. A ja, posiadając jedynie maturę, mam nadzieję, że większość wykładów rozumiem, bo przedstawione są w takiej formie, aby wszyscy mogli zobaczyć to, co najwybitniejszym umysłom udało się dostrzec pod mikroskopem. Ich geniusz dodatkowo polega na obserwacji zjawisk zachodzących w ułamkach sekund w mikro i makroskali.
Podsumowując, w mojej skromnej opinii pomysł udostępnienia tej wiedzy wszystkim chętnym jest wyrazem chrześcijańskiej miłości, wskazującej właściwą drogę do Boga. Przecież to nasz Stwórca oddał nam ziemię, abyśmy czynili ją sobie poddaną, nie czyniąc wiedzy tajemną, tylko dla wybranych. Jeszcze raz niech będzie mi wolno podziękować za całą działalność Państwa organizacji.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Szczęść Boże!
Wasza działalność zasługuje na szacunek i podziw! Otwieracie drzwi do serc ludzi zagubionych, pokazujecie inną drogę – uświadamiając, że życie to nie tylko praca, ale przede wszystkim duchowe potrzeby, które dają nadzieję i siłę do życia. Walczcie o serca, które są jeszcze uśpione. Powodzenia!
Anna z Mysłowic
Szczęść Boże!
Pragnę z całego serca podziękować za dwumiesięcznik „Przymierze z Maryją”. Od kilku lat gości on w moim rodzinnym domu, niosąc umocnienie duchowe, światło i pokój. I niech tak pozostanie jak najdłużej.
Daniel