Prześladowania i męczeństwo chrześcijan we współczesnym świecie to temat XIII Kongresu Konserwatywnego, zorganizowanego 15 października przez Instytut Księdza Piotra Skargi w niepołomickim Zamku Królewskim.
Uczestnicy wysłuchali wykładów: José Antonio Urety z chilijskiego Stowarzyszenia TFP, pt. Nietolerancja tolerancyjnych – przejawy prześladowań chrześcijan w krajach zachodnich; mec. Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Instytutu Ordo Iuris: Organizacje międzynarodowe jako środek nacisku na ład społeczny i konstytucyjny; ks. Guya Pagèsa: Islamizacja Europy jest karą za apostazję oraz ks. dr. Marcina Dąbrowskiego z organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, który przedstawił Raport o prześladowaniu i męczeństwie chrześcijan w krajach islamskich.
Tradycyjnie podczas Kongresu wręczono Nagrody im. Księdza Skargi. Tym razem Zarząd Instytutu wyróżnił nią zasłużonych obrońców dzieci nienarodzonych: prof. Bogdana Chazana i Jacka Kotulę. Z zainteresowaniem została także przyjęta przez uczestników premiera poświęconego przejawom wrogości wobec współczesnego Kościoła filmu pt. Nienawiść.
SYMPOZJUM W ŁODZI
15 października w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi została zorganizowana konferencja Kościół‑Naród‑Państwo 966–2016. Dzieje wierności. Sympozjum, nad którym patronat objął metropolita łódzki, ks. abp Marek Jędraszewski, zorganizowało tamtejsze Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Podczas sympozjum oprócz metropolity łódzkiego swe prelekcje wygłosili prof. Krzysztof Ożóg, prof. Wiesław Wysocki, prof. Krzysztof Szczerski, prof. Romuald Szeremietiew, red. Tomasz Łysiak, red. Tomasz Bieszczad oraz red. Michał Karnowski. Na konferencji wystąpił także redaktor naczelny „Przymierza z Maryją”, Bogusław Bajor z odczytem pt. Czy jesteśmy wierni Maryi – Królowej Korony Polskiej? Na zakończenie słowo podsumowujące wygłosił ks. bp Adam Lepa.
W WILNIE…
11 listopada przedstawiciele naszego Instytutu odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie. Złożyli 450 próśb i podziękowań dla Pana Jezusa od osób, które wsparły kampanię propagującą książkę Bogusława Bajora i Michała Wikła pt. Świadectwo Bożego Miłosierdzia. W tym dniu została odprawiona Msza św. w intencjach przesłanych przez darczyńców, którzy wsparli naszą akcję. Następna będzie odprawiona 20 stycznia 2017, o godz. 16.00 (czyli 15.00 czasu polskiego).
TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE
Podczas trwających od 27 do 30 października XX Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie swoją ofertę wydawniczą zaprezentowały Stowarzyszenie oraz Instytut Ks. Piotra Skargi. Spośród książek największym zainteresowaniem odwiedzających stoisko cieszyły się nowości: Święty Franciszek odkłamany autorstwa Gwidona Vignellego, Jak żyć po katolicku w XXI wieku. Małżeństwo pod redakcją Bogny Białeckiej oraz Synod papieża Franciszka Krystiana Kratiuka (ostatnia opublikowana przez Prohibitę). W tym roku odwiedzający nasz minisalonik mieli możliwość spotkać się ze współpracującymi z magazynem „Polonia Christiana” publicystami: Bogną Białecką i Stanisławem Michalkiewiczem, a także z zastępcą redaktora portalu PCh24.pl, a zarazem publicystą dwumiesięcznika „Polonia Christiana” Krystianem Kratiukiem.
JUBILEUSZOWY KALENDARZ FATIMSKI
W związku z jubileuszem 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie, wydawany co roku przez Instytut Ks. Piotra Skargi kalendarz 365 dni z Maryją otrzymał wyjątkową formę. Fotografia Cudownej Figury Fatimskiej Pani, która zapłakała w Nowym Orleanie w 1972 roku, tym razem eksponowana jest na tle zdjęć wykonanych w Portugalii, głównie w miejscach związanych z Objawieniami. Na kolejnych stronach umieściliśmy teksty przybliżające historię Objawień i treść Orędzia Fatimskiego. Nakład jubileuszowego kalendarza wyniósł 900 000 egzemplarzy.
O WSPÓŁCZESNEJ MYŚLI LEWICOWO‑RADYKALNEJ
Filozoficzne podstawy współczesnych radykalnych ruchów społecznych to temat międzynarodowej konferencji, która odbyła się 17 października na Uniwersytecie Warszawskim. Wzięli w niej udział jako wykładowcy: prof. Jacek Bartyzel z UMK (Temat wystąpienia: Szkoła Frankfurcka i gramscizm jako źródła Nowej Lewicy), dr hab. Paweł Skibiński, UW (Elementy kontynuacji marksizmu we współczesnych ideologiach radykalnych), Jose Antonio Ureta, L’Institut Europeen De Sciences Sociales (Antropologiczne podstawy rekonceptualizacji podstawowych struktur społecznych) oraz dr hab. Aleksander Stępkowski, UW (Antropologiczne uwarunkowania radykalizmu ruchów społecznych). Organizatorami konferencji były: Instytut Ks. Piotra Skargi oraz Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria” UW.
„POLONIA CHRISTIANA” O WIERNOŚCI KOŚCIOŁOWI
Tematem najnowszego, 53. numeru magazynu „Polonia Christiana” jest wierność Kościołowi. Autorzy składających się nań artykułów rozważają obowiązki, jakie na wiernych nakłada pogłębiający się kryzys ludzkiej części tej Bosko‑ludzkiej instytucji zbawczej. W piśmie poruszono także kwestię kompromitacji Prawa i Sprawiedliwości w oczach katolików, jaka nastąpiła w wyniku głosowania większości posłów tej partii za odrzuceniem projektu ustawy antyaborcyjnej. Poza tym Czytelnik znajdzie w nim artykuły o stanie Kościoła francuskiego i nadsekwańskiej prawicy, kłamstwach ideologii LGBT, legalizacji eutanazji w Belgii oraz wiele innych ciekawych tekstów publicystycznych.
PROTESTUJ.PL
• Ponad 20 tysięcy osób wysłało na adres mailowy redakcji „Gazety Wyborczej” oraz TVN24 apel o zaprzestanie medialnej manipulacji mającej wmówić społeczeństwu, że głos mniejszości biorącej udział w demonstracjach „czarnego protestu” i „strajku kobiet” odzwierciedla rzekomo poglądy większości Polaków, a przede wszystkim kobiet.
• Prawie 17,5 tys. Polaków wyraziło swoją dezaprobatę dla włączenia się redakcji czasopism uchodzących za katolickie: „Tygodnik Powszechny”, „Więź” i „Znak” w kampanię billboardową pod hasłem „Przekażcie sobie znak pokoju”. Jej wydźwięk jest jednoznacznie pozytywny względem promującej różne dewiacje ideologii LGBT, a tym samym niezgodny z nauczaniem Kościoła Świętego, czego wyraz dali polscy biskupi, upominając redakcje wspomnianych tytułów. Należy dodać, że Instytut Ordo Iuris postanowił podziękować ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi za jednoznaczne zabranie głosu w tej kwestii i zainicjował akcję wysyłania maili z wyrazami poparcia dla arcypasterza Kościoła krakowskiego za pośrednictwem strony www.mamwplyw.pl. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 4,5 tys. osób.
AKCJE INTERNETOWE
• Dużym zainteresowaniem cieszy się e‑book pt. W dobrym stylu, stanowiący antologię tekstów o katolickim stylu życia dla kobiet i mężczyzn. Od uruchomienia strony www.dobrystyl.mt1033.pl 1 czerwca 2015 r. pobrało go bezpłatnie ponad 7 tys. Czytelników.
• W 2012 roku, w związku z obchodami 400. rocznicy śmierci ks. Piotra Skargi SJ, nasz Instytut wydał album pt. Kaznodzieja Narodu poświęcony temu wielkiemu Polakowi. W związku z rozpoczęciem przez Kościół procesu beatyfikacyjnego naszego patrona, opracowaliśmy elektroniczną wersję tego wydawnictwa, w nadziei, że przyczyni się do rozpropagowania dziedzictwa wybitnego jezuity. W październiku br. otrzymało go bezpłatnie blisko 4 000 osób, które wcześniej wsparły datkiem nasze akcje internetowe. Obecnie e‑book można pozyskać za pośrednictwem strony www.piotrskarga.pl/kaznodzieja‑narodu. Od jej uruchomienia elektroniczną wersję Kaznodziei Narodu pobrało prawie 200 darczyńców.
KRUCJATA MŁODYCH
• 22 września, w dniu pierwszego czytania projektu ustawy „Stop Aborcji”, z inicjatywy Krucjaty Młodych ponad sto osób modliło się przed Sejmem w intencjach wprowadzenia prawnego zakazu mordowania dzieci nienarodzonych oraz zadośćuczynienia za grzech zaniechania posłów i senatorów w tej sprawie. Modlitwie przewodził ks. Stanisław Małkowski. Spotkanie modlitewne usiłowali zakłócić wrzaskami, gwizdami i głośną muzyką zwolennicy cywilizacji śmierci.
• W tym samym dniu na rynku Kościuszki w Białymstoku zebrało się ok. 60 osób, by publicznie modlić się w intencji przyjęcia ustawy. Współorganizatorem tego spotkania była Fundacja Pro‑Prawo do życia.
• 23 września Krucjata Młodych zorganizowała publiczne spotkanie modlitewne w Olsztynie, aby wynagrodzić Bogu i Maryi za grzech aborcji. Na pierwszy publiczny Różaniec w tym mieście przybyło ok. 50 osób. Spotkanie starali się zakłócić wrogowie Kościoła, wobec czego interweniowała Straż Miejska.
• Chcąc zminimalizować zło duchowe, jakie satanistyczny zespół Behemoth wyrządzi podczas zapowiedzianego tournée po Polsce (30 IX–10 X), członkowie Krucjaty Młodych postanowili odbyć analogiczną podróż (Katowice, Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk i Poznań), by przez publiczną modlitwę różańcową zadośćuczynić Bogu za bluźnierstwa popełniane na scenie przez ten zespół. Członkowie Krucjaty we wszystkich miastach spotykali się z agresją ze strony fanów Behemotha. Najzajadlejsze ataki z ich strony miały miejsce w Katowicach, gdzie wobec braku funkcjonariuszy policji, sataniści prowokowali modlących się i dopuszczali się profanacji symboli wiary. Spotkania modlitewne przyciągnęły w poszczególnych miastach od kilkunastu do około stu pięćdziesięciu osób.
• 22 września oraz 27 października Wrocławska Krucjata Młodych po raz kolejny publicznie modliła się na różańcu w intencjach: prześladowanych chrześcijan, o nawrócenie ich prześladowców oraz powrót Europy do zasad wiary katolickiej.
KALENDARIUM KLUBÓW POLONIA CHRISTIANA
• 29 września w Warszawie, 8 listopada w Białymstoku i 9 w Olsztynie odbyły się spotkania z białoruskim publicystą konserwatywnym Aleksandrem Stralcov‑Karwackim, członkiem Stowarzyszenia Historyczno‑Kulturalnego Polonica‑Lithuanica, na temat: Błędy Rosji wczoraj i dziś.
• 29 września w Lublinie prof. Grzegorz Kucharczyk wygłosił wykład pt. Kulturowe konsekwencje chrztu Polski.
• 29 września w Łomży gościł o. Witalij Sapieha. Temat spotkania: Znaki czasów. Tradycja katolicka na terytorium współczesnej Białorusi.
• 30 września w Sandomierzu odbyło się spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem pt. Nowy paradygmat kościoła.
• 3 października w Łodzi, 4 w Olsztynie i 5 w Białymstoku gościła Bogna Białecka. Temat prelekcji brzmiał: Katolickie wychowanie dzieci.
• 11 października we Wrocławiu Bogna Białecka wygłosiła wykład pt. Oszustwa psychologii sukcesu.
• 13 października w Rybniku spotkanie z Bogdanem Doboszem. Temat: Czy islam podbije Francję?
• 18 października w Toruniu gościł Stanisław Michalkiewicz. Temat spotkania, którego współorganizatorem była Korporacja Akademicka Kujawja: Przed upływem ultimatum.
• 19 października w Radomiu prof. Robert Ptaszek wygłosił wykład pt. Islam i chrześcijaństwo – dwa oblicza religijnego uniwersalizmu.
• 26 października w Poznaniu odbyło się spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą, członkiem kolegium IPN, tytuł: Gender, homoseksualizm, aborcja – atak na rodzinę jako kolejna faza rewolucji.
• 3 listopada w Warszawie Bogdan Dobosz wygłosił prelekcję pt. Islam, terroryzm i polityczna poprawność jako plagi społeczne we Francji.
• 8 listopada w Skarżysku‑Kamiennej i 12 w Stalowej Woli gościł Jan Łopuszański. Temat spotkań: Jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa na naszego Króla i Pana.
• W ostatnim czasie przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi odbyli kilka spotkań z darczyńcami połączonych z pokazem filmu Fatima – Orędzie tragedii czy nadziei? 23 września gościli w Olsztynie, a 27 w Strzelinie. Kolejne spotkania odbyły się już w październiku: 1 w Janowie Lubelskim, 11 w Pile oraz 12 w Słupsku.
• Podczas odbywającego się w dniach 9–11 września zjazdu polonijnego w Domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji w miejscowości La Ferte sous Jouarre zorganizowano pokaz filmu Jarosława Mańki pt. Skarga połączony z krótką prelekcją na temat ks. Piotra Skargi wygłoszoną przez Krzysztofa Staniosa.
Przygotował AK
Dzisiaj prezentujemy Państwu sylwetkę pana Zdzisława Czajki, który wspiera Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi od 2004 roku, a od 2008 roku należy do Apostolatu Fatimy. W listopadzie ubiegłego roku wziął udział w pielgrzymce Apostolatu do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Oto co nam o sobie opowiedział…
– Urodziłem się w Leżajsku na Podkarpaciu, a ochrzczony zostałem przez ks. Józefa Węgłowskiego w parafii pw. św. Józefa w Tarnawcu koło Leżajska. Potem wyjechałem z rodzicami, Władysławem i Reginą, na Opolszczyznę. Zamieszkaliśmy w Myszowicach, a należeliśmy do parafii pw. Świętej Trójcy w Korfantowie. W dzieciństwie byłem ministrantem i służyłem do Mszy Świętej w małej kapliczce w Myszowicach.
Zaangażowanie w życie Kościoła
– Po zawarciu małżeństwa przeprowadziłem się do swojej obecnej parafii pw. św. Marcina Biskupa w Jasienicy Dolnej, choć uczęszczam do kościoła filialnego pw. św. Mateusza w Mańkowicach. Przez kilka lat należałem wraz z żoną do Żywego Różańca, który teraz już niestety u nas nie istnieje. Poza tym przez 12 lat śpiewałem w chórze parafialnym.
– Kiedyś dostałem od mojego kolegi album poświęcony położonemu niedaleko od Mańkowic Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Szwedzkiej Górce. Nazwa Szwedzka Górka jest związana w obecnością na tych terenach w czasie wojny trzydziestoletniej wojsk szwedzkich. W czasach PRL-u jeździłem tam na coroczną Mszę Świętą z okazji tzw. dnia ludowego.
Obecnie w drugi dzień Zielonych Świątek odbywa się tam Zjazd Rolników.
– Od kilku lat sympatyzuję z Trzecim Zakonem ojców franciszkanów w Nysie. Do tej pory nie złożyłem przyrzeczeń, ale jeżdżę tam co jakiś czas na Msze Święte. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca jest tam odprawiana Msza Święta w intencji powołań do Trzeciego Zakonu świeckich franciszkanów.
Duchowni w rodzinie
– Brat mojego ojca, Jan Czajka, i jego stryj, Wawrzyniec Czajka, byli księżmi. Miło wspominam zwłaszcza ks. Jana, który przez 42 lata, jako proboszcz i kanonik, posługiwał w parafii Świętych Piotra i Pawła w Zagorzycach Dolnych koło Sędziszowa w Małopolsce.
– Moja siostra stryjeczna Lucyna Czajka – siostra Katarzyna – jest zakonnicą w Zgromadzeniu Córek Bożej Miłości. Obecnie pracuje jako nauczycielka w przedszkolu prowadzonym przez swoje zgromadzenie w Wilkowicach koło Bielska-Białej.
Wspieranie Stowarzyszenia
– Dwadzieścia lat temu, wracając z pracy, znalazłem przed wejściem do mieszkania ulotkę informującą o możliwości wspierania Stowarzyszenia i tak się to zaczęło. Od 2005 roku zgromadziłem wszystkie kalendarze „365 dni z Maryją” i mam prawie 100% wydań „Przymierza z Maryją”, nie mówiąc o innych dewocjonaliach, które otrzymałem: figurce Matki Bożej Fatimskiej czy różańcach, zwłaszcza tym wydanym na 100-lecie Objawień Fatimskich.
Pielgrzymka do Fatimy
– Na 20-lecie swojego wspierania Stowarzyszenia zostałem wylosowany na pielgrzymkę do Fatimy. Byłem z tego powodu bardzo szczęśliwy. W Fatimie podobały mi się szczególnie: plac przed bazyliką, droga krzyżowa, domy, w których mieszkały dzieci fatimskie oraz zamki, kościoły i klasztor templariuszy w Tomar. Miło wspominam również to, że podczas pielgrzymki moja żona wylosowała figurkę Matki Bożej Fatimskiej, która była nagrodą za zakupy zrobione w jednym ze sklepów.
– Bardzo dziękuję za pielgrzymkę i pozdrawiam szczególnie całą naszą grupę oraz panią przewodnik, która opiekowała się nami i przekazała nam bardzo dużo wiadomości.
Oprac. JK
Szanowna Redakcjo!
Dziękuję serdecznie za przesłany kalendarz i egzemplarze „Przymierza z Maryją”. Czytam je z ochotą i uwagą „od deski do deski”. Artykuły są wartościowe i ciekawe. Życzę dalszej owocnej pracy w tym zakresie. Wasze kalendarze są przepiękne, wspieram datkiem akcję ich rozprowadzania. Życzę wytrwałości w działalności Stowarzyszenia, wspierając ją na ile mogę niemal od początku powstania organizacji, a mam już prawie 90 lat. Niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami.
Stanisława ze Śląskiego
Szczęść Boże!
Dziękuję za prowadzenie tak pięknych i potrzebnych akcji katolickich. W miarę moich możliwości wspieram Was w tym pięknym dziele materialnie i duchowo. Życzę Wam, abyście kontynuowali to dzieło jak najdłużej i niech Was Matka Boża Fatimska ma w Swojej opiece i pomaga Wam w tych trudnych dla naszego kraju czasach. Szczęść Wam Boże!
Tadeusz z Małopolski
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Bardzo dziękuję za przesłane pozdrowienia, upominki oraz pozostałe materiały. Ogromnie ucieszyła mnie informacja, że Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Apostolat Fatimy rozpoczęły kampanię mającą na celu ożywienie kultu św. Antoniego z Padwy. Był on bowiem ukochanym świętym mojej prababci, babci i mamy. Z czasem stał się bardzo bliski i mojemu sercu. Ale nie zawsze tak było. Był taki czas w moim życiu, gdy jako nastolatka miałam do niego wiele żalu. Szczególnie wówczas, gdy widziałam moją ukochaną mamę, stojącą w kościele, pod figurą św. Antoniego i z ufnością modlącą się do niego, a on jej nie pomagał w powrocie do zdrowia i w codziennych troskach. Tak wówczas to widziałam. Przyszedł jednak czas, gdy zrozumiałam, że to obecność tego świętego w życiu mojej mamy sprawiała, że było jej lżej nieść trudy choroby i życia.
Gdy zostałam tercjarką franciszkańską, zapragnęłam, aby w mojej parafii rozwinął się kult św. Antoniego. Żeby wierni mogli z ufnością zawierzać swoje sprawy – często tak bardzo trudne i beznadziejne – Bożemu Cudotwórcy. Aby w ich sercach nigdy nie zaginęła nadzieja Jego wstawiennictwa u Boga i otrzymania skutecznej pomocy. Ta sama nadzieja, jaką żywiła w sercu przez całe życie moja mama. Za każdym razem, gdy wspominam tę historię, to odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że to sam św. Antoni prowadził mnie w działaniach, które miały rozszerzyć jego kult, na chwałę Bożą, w moim parafialnym kościele. Tu muszę dodać, że zostałam tercjarką w kościele, w którym znajduje się figura św. Antoniego, przed którą tak często modliła się moja mama. I to dzięki Ojcom Franciszkanom z tej świątyni mogłam zaangażować się w ożywienie kultu św. Antoniego w moim kościele parafialnym.
Proszę pozwolić, że poniżej krótko opiszę, jak obecnie przedstawia się ten kult w mojej parafii:
W 2000 roku uroczyście powitaliśmy w naszej parafii relikwie św. Antoniego przybyłe prosto z Padwy. W kościele stanęła figura Świętego, obok której jest umieszczony koszyczek z cytatami z kazań św. Antoniego. Tym samym mogą one stanowić formę modlitwy za wstawiennictwem tego Świętego. W każdy wtorek, po Mszy Świętej, odmawiana jest litania do św. Antoniego z Padwy. Każdego 13 czerwca, gdy Kościół obchodzi jego wspomnienie, w intencjach złożonych przez parafian odprawiana jest Msza z poświęceniem chlebków, które później wierni zabierają do domów. Chlebki mają przypominać o chrześcijańskim obowiązku niesienia pomocy potrzebującym i ubogim. Przy figurze umieszczona jest również kasetka na ofiary, które przekazywane są parafialnej Caritas. Tak zebrane pieniądze służą do organizowania różnorakiej pomocy potrzebującym w naszej parafii.
Pozdrawiam Was serdecznie i ufam, że kampania mająca ożywić kult św. Antoniego z Padwy przyniesie liczne duchowe owoce – o co, z całą gorliwością, będę się modliła! Szczęść Boże!
Mariola – Apostołka Fatimy
Szczęść Boże!
Dziękuję bardzo za wszystkie piękne i wartościowe broszurki. Św. Antoni i św. Józef są moimi szczególnymi patronami, chociaż św. Ojciec Pio i św. Jan Paweł II też są moimi wielkimi orędownikami. Dziękuję za Wasze akcje i piękne publikacje. Ja i moja mamusia (91 lat) chętnie dowiadujemy się z nich dużo o życiu świętych, a modlitwy są piękne. Dlatego z całego serca Wam dziękuję. Bóg zapłać za wszystko, co buduje oraz umacnia moją wiarę i miłość do Pana Boga, Jego Syna i naszej Matki.
Grażyna z Torunia
Szanowny Panie Prezesie!
Bardzo dziękuję za niezmierzone wsparcie duchowe, modlitwy oraz wszystkie przesyłki. Wasze kampanie są bardzo szlachetne i potrzebne. Proszę pozwolić, że dam przykład… W zeszłym roku pewnej rodzinie podarowałam kalendarz Maryjny. Od tej pory jej członkowie zaczęli częściej chodzić do kościoła, a ostatnio nawet jeżdżą na pielgrzymki. Nie jest to jedyna rodzina, bo przekazywałam też „Przymierze z Maryją” – zdarzało się, że zostawiałam je na stoliku w przychodni zdrowia. W każdym „Przymierzu…” można znaleźć bardzo ciekawe i pouczające artykuły oraz nowe modlitwy, za co serdecznie dziękuję!
Czas bardzo szybko upływa, już jesteśmy razem od 2009 roku. Mam nadzieję, że dobry Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna pobłogosławią nam i jeszcze dłuższy czas będziemy razem. Choć niestety muszę przyznać, że ostatnio choroby bardzo nękają mnie i mojego męża… Czasem jest mi bardzo ciężko, ale staram się wytrwale modlić i odzyskuję siły. Modlę się też za Was wszystkich codziennie, wypraszając zdrowie, błogosławieństwo Boże we wszystkim oraz opiekę Matki Bożej. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze – zwłaszcza zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Najświętszej Maryi Panny oraz darów Ducha Świętego dla Was wszystkich.
Z Panem Bogiem
Irena z Jastrzębia Zdroju
Szczęść Boże!
Wspieram każdą akcję, którą organizuje Wasze Stowarzyszenie ku czci Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Uważam, że są one bardzo potrzebne. Mimo sędziwego wieku, śledzę je na bieżąco. Niech Matuchna Fatimska Wam błogosławi!
Henryk z Tychów